Kornfeil stále útočí na první desítku. Při tréninku v Austrálii ale upadl

Phillip Island

Pro motocyklistu Jakuba Kornfeila skončil druhý trénink na Velkou cenu Austrálie pádem, z kterého vyvázl bez zranění. V součtu obou tréninkových jízd obsadil český jezdec útočící na elitní desítku pořadí mistrovství světa kategorie Moto3 27. místo se ztrátou sekundy a půl na nejrychlejšího Španěla Mavericka Viňalese.

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil.

Lukáš Pešek v MotoGP obsadil 22. místo ze 24 jezdců. Při cestě do Austrálie měl problémy s vízem a zdržel se neplánovaně o den na letišti v dějišti předchozího závodu v Malajsii.

V Austrálii už může být v neděli ráno korunován nový šampión MotoGP. Pokud Marc Márquez vyhraje a jeho rival Jorge Lorenzo bude horší než druhý, stane se dvacetiletý Španěl nejmladším šampiónem MotoGP v historii. Lorenzo zajel v obou pátečních trénincích nejrychlejší čas, zatímco Márquez odpoledne upadl.

Okruh na Phillip Islandu dostal po loňském závodu nový asfalt a pořadatelé očekávají rekordní časy. O pořadí na startu nedělní GP rozhodne sobotní kvalifikace.