Už nemám v sobě správnou jiskru, říká loučící se plochodrážník Dryml

15. dubna 2014 14:24 - Praha
(Aktualizováno: 15. dubna 2014 16:42)

Den před svými 33. narozeninami přišel český plochodrážník Lukáš Dryml se šokujícím oznámením, že končí závodní kariéru. Během ní stál čtyřikrát na stupních elitního seriálu Grand Prix a v roce 2002 byl i mistrem světa věkové kategorie do 21 let. „Je to pro mě silně emotivní okamžik. Už v sobě ale nemám tu správnou jiskru a nechci se jen tak vozit,“ prohlásil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Plochou dráhu mám od narození v krvi a i díky tomu, že jsem zdědil závodnické geny, získal jsem na ní asi vše, co šlo a víc už prostě nejsem schopen," říkal Dryml a netajil, že má za sebou hodně složité rozhodování.

„Vše se ve mně pomalu hromadilo, člověk o tom přemýšlí delší dobu, u mě to trvalo zhruba od ledna. Nikdo mi do toho nemluvil, vyhodnotil jsem si ale pozitivní věci i negativa a nakonec sám dospěl k tomu, že přichází nejvhodnější čas rozloučit se," prohlásil pardubický rodák, jenž společně se starším bratrem Alešem v letech 2004 a 2007 získal i zlato na ME dvojic.

„Třeba bych dál vyhrával tady v českém prostředí, ale měl jsem to v sobě vždy nastavené tak, abych se poměřoval se světovou špičkou. A už tam není ta správná jiskra, ta ochota dávat tomu plných sto procent. V takovém případě považuju za lepší to nechat být," vysvětlil Dryml, jenž se chce nyní naplno věnovat rodinné firmě a své rodině.

„Měl bych převzít polovinu tátovy firmy na prodej aut, už jsem si to začal osahávat a baví mě práce se zákazníky. Navíc doma mám devítiměsíční Terezku, rodina je pro mě prioritou," řekl.

Martin Kézr, Právo

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.