Plochodrážní šampión Woffinden vyhrál po Praze i ve Švédsku

14. června 2014 22:34 - Malilla

Dva týdny po vítězství na pražské Markétě ovládl mistr světa na ploché dráze Brit Tai Woffinden i sobotní Grand Prix Švédska v Malille. Stejně jako v předchozím závodu triumfoval ve finále před bývalým šampiónem Gregem Hancockem z USA. Třetí skončil Australan Chris Holder.

 

Tt News Agency, Reuters

Po pátém podniku v sezóně se Woffinden osamostatnil v čele seriálu. Před Hancockem, s kterým se dosud o vedení dělil, má však pouze jednobodový náskok.

Ještě před finálovou jízdou přineslo vzrušení na stadiónu druhé semifinále, v němž se srazili Dán Nicki Pedersen a Slovinec Matej Žagar, kterého trojnásobný mistr světa postrčil zezadu a poslal do bariéry. Žagar mu kolizi vyčítal hned na dráze a pak i v depu, oba si při tom uštědřili pár ran rukama i nohama.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.