Mistra světa Lorenza nahradí u Yamahy v MotoGP Viňales

Mistra světa MotoGP Jorgeho Lorenza nahradí v příští sezóně v týmu Yamaha jiný španělský závodník Maverick Viňales. Bývalý světový šampión v nejslabší kategorii Moto3 vytvoří týmovou dvojici s italskou legendou Valentinem Rossim, jenž prodloužil smlouvu už v březnu.

Španělský motocyklista Jorge Lorenzo během Velké ceny Francie v Le Mans.

Jednadvacetiletý Viňales jezdí mistrovství světa silničních motocyklů už od roku 2011. Tři sezóny strávil v nejslabší třídě; dvakrát byl celkově třetí a v roce 2013 získal mistrovský titul. Poté na rok přešel do silnější Moto2 a po další třetí pozici v seriálu přestoupil do MotoGP.

V premiérové sezóně v královské kategorii v týmu Suzuki obsadil loni Viňales dvanáctou pozici, letos je po pěti Velkých cenách průběžně šestý. Rodák z Figueres má v MS na kontě 16 vítězství, v nejsilnější třídě je jeho maximem třetí místo z nedávné Grand Prix Francie z Le Mans.

S Yamahou se Viňales dohodl na dvouleté smlouvě. V Suzuki ho nahradí Ital Andrea Iannone, jenž udělá místo u Ducati trojnásobnému mistru světa Lorenzovi.