Motocyklový mistr světa Lüthi si znovu zlomil klíční kost

24. května 2006 18:01 - SACHSENRING

Úřadující mistr světa v motocyklové kubatuře do 125 ccm Thomas Lüthi si po dvou měsících znovu zlomil levou klíční kost. Švýcarský jezdec z českého týmu Elit, který v neděli vyhrál Velkou cenu Francie v Le Mans, se zranil při pádu během středčního testování na okruhu v německém Sachsenringu.

"Tom je nyní na cestě do Švýcarska, kde ho čeká operace," uvedli pro ČTK představitelé týmu Elit Grand Prix. Prvně si devatenáctiletý Lüthi klíční kost zlomil na začátku března při testování v Barceloně. V úvodním závodu sezóny poté startoval se zafixovanou frakturou a pod vlivem injekcí proti bolesti.

Po zhojení zlomeniny se Lüthi dočkal o tomto víkendu prvního vítězství v sezoně, které mu v závěru usnadnil po technických problémech s motocyklem Španěl Alvaro Bautista. Na dva body se tak Lüthi přiblížil v pořadí mistrovství světa šestému Lukáši Peškovi.

ČTK

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.