Pešek v Itálii odstartuje poprvé v MS z pole position

3. června 2006 14:51 - MUGELLO

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Itálie a v neděli poprvé v kariéře odstartuje do závodu mistrovství světa z prvního místa. Dvacetiletý jezdec se strojem Derbi v sobotu na okruhu Mugello porazil o 133 tisícin sekundy domácího Mattiu Pasiniho, třetí byl Španěl Hector Faubel.

Druhý český závodník v nejslabší kategorii do 125 ccm Karel Abraham obsadil 27. místo téměř tři sekundy za Peškem. Šestnáctiletý Abraham dosáhl v první části kvalifikace senzační na třetí pozici, páteční program však byl výrazně ovlivněn deštěm a ne všichni jezdci měli v měnícím se počasí šanci zajet nejrychlejší kolo.

V sobotu se celé závodní pole oproti pátku výrazně zlepšilo, například Pešek o téměř dvacet sekund. Aktuálně šestý jezdec MS již v této sezóně třikrát z první řady startoval, premiérové pole position se dočkal letos na šestý pokus.

Pešek bude v Itálii útočit na druhý průnik na stupně vítězů, což se mu zatím povedlo díky druhému místu v úvodní Velké ceně Španělska v Jerezu.