Pešek byl v první kvalifikaci v Británii pátý

30. června 2006 17:17 - DONINGTON

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek obsadil páté místo v páteční první kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Británie. Na okruhu v Doningtonu před devátým závodem mistrovství světa ztratil více než půl vteřiny na nejrychlejšího muže kubatury do 125 ccm Španěla Alvara Bautistu. V kategorii do 250 ccm obsadil Jakub Smrž devátou příčku.

Lídr celkového pořadí nejslabší třídy Bautista v Británii porazil v úvodní části kvalifikace všechny soupeře v čele s Finem Mikou Kalliem, jenž na něj ztratil 146 tisícin vteřiny. Třetí dojel Ital Mattia Pasini. Druhý český zástupce v této kubatuře Karel Abraham obsadil v úvodu kvalifikace 28. příčku.

Šestý muž průběžného pořadí Pešek by na základě výsledků dnešní kvalifikace startoval v neděli ze druhé řady. V sobotu si ještě může polepšit ve druhé části kvalifikačních jízd.

První kvalifikaci dvěstěpadesátek vyhrál vítěz předchozího závodu v Assenu Španěl Jorge Lorenzo na aprilii, Smrž za ním zaostal o více než vteřinu. Vedoucí muž průběžného pořadí Andrea Dovizioso z Itálie dnes obsadil čtvrtou příčku.