Abraham dojel v Rakousku čtrnáctý, Kornfeil nebodoval

Spielberg

Motocyklista Karel Abraham dojel ve Velké ceně Rakouska na 14. místě ve třídě MotoGP a posedmé v sezoně bodoval. Vyhrál Ital Andrea Dovizioso, který odolal všem útokům lídra šampionátu Španěla Marca Márqueze. Třetí skončil Márquezův krajan Dani Pedrosa. Jakub Kornfeil se v kategorii Moto3 protrápil k 20. místu, když těžil pouze z pádů soupeřů.

Jakub Kornfeil zůstal při VC Rakouska znovu bez bodu. Na snímku při VC Brna.

Abraham do závodu odstartoval z jedenácté pozice, nakonec si o tři příčky pohoršil. Do celkové klasifikace si připsal dva body, celkem jich má na kontě 25 a průběžně je sedmnáctý.

"S dnešním výsledkem moc spokojen nejsem. Mohlo to být mnohem lepší, ale i když jsme zvolili správné pneumatiky, měli jsme jeden hodně velký problém. Jinak celý víkend proběhl dobře a mám další dva body," napsal Abraham na facebooku.

Královská kubatura nabídla dramatický souboj Márqueze s Doviziosem až do cílové rovinky. Ital nakonec těsný náskok uhájil a po 11 závodech se posunul na druhé místo před Španěla Mavericka Viňalese, jenž dnes dojel šestý. Na průběžně vedoucího Márqueze ztrácí Dovizioso 16 bodů, v této sezoně slavil potřetí.

Třídu Moto3 suverénně ovládl lídr šampionátu Španěl Joan Mir, který zaznamenal už sedmé letošní prvenství. Na stupně vítězů ho doprovodili druhý Němec Philipp Öttl a třetí Španěl Jorge Martín.

Kornfeilovi nevyšla už kvalifikace a i v dnešním závodě bojoval s pomalým strojem. Nakonec díky několika pádům dojel dvacátý a zopakoval výsledek z Brna. Na body český jezdec z dosavadních jedenácti letošních závodů dosáhl jen jednou v květnu ve Francii.

"Nakonec jsme od bodů nebyli tak daleko. Největší problém ale je ten, že nezávodím. Jen se držím zuby nehty, abych se tam udržel, a to je vše," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě. "Párkrát se sice předjedeme, třeba na brzdách. Jenže když se pak sjedeme v zatáčce a otáčky mně klesnou, akcelerace je pak tak pomalá, že mně to zase vrátí," popsal Kornfeil problémy.

Mir startoval až ze čtvrté řady, avšak brzy se dostal do čela a poté neustále zvyšoval náskok, který s přehledem udržel až do konce. V průběžném pořadí zvýšil náskok před druhým Italem Romanem Feratim, jenž dnes obsadil 13. místo, už na 64 bodů.

O vzruch na trati se staral především Španěl Jaume Masia, který při svém premiérovém startu v seriálu překonal traťový rekord a nakonec dojel desátý.

V kategorii Moto2 napodobil Mira sedmým triumfem v sezoně Ital Franco Morbidelli, který vyhrál před Španělem Alexem Márquezem a Švýcarem Thomasem Lüthim. Morbidelli nyní vede seriál o 26 bodů před Lüthim.

Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu: