Kvalifikaci na Velkou cenu USA vyhrál Vermeulen

Australský motocyklista Chris Vermeulen zúročil zkušenosti ze závodu superbiků na okruhu v Laguna Seca a vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu USA. Vítěz obou tamních závodů superbiků z roku 2004 zaskočil všechny domácí favority a při téměř čtyřicetistupňovém vedru si nováček královské třídy vyjel druhou pole position po dubnové Grand Prix v Turecku.

Do první řady se s Vermeulenem dnes postaví dva domácí závodníci: Colin Edwards a Kenny Roberts. Další Američan a vedoucí muž seriálu mistrovství světa po deseti ze 17 závodů Nicky Hayden zajel šestý čas. Úřadující mistr světa Ital Valentino Rossi byl v kvalifikaci až desátý, při minulém závodu v Německu si však dojel pro vítězství až z jedenácté příčky.

Jezdci ve zbývajících dvou kubaturách mají až do 20. srpna volno, kdy se pojede Velká cena na brněnském Masarykově okruhu.