Plochodrážník Crump vyhrál italskou Grand Prix a zvýšil náskok

LONIGO

Australský plochodrážník Jason Crump vyhrál šestý závod letošního mistrovství světa, sobotní Grand Prix Itálie v Lonigu, a v čele šampionátu má před nejbližším soupeřem náskok už 57 bodů. Ve finálové jízdě skončili za suverénem této sezóny na dalších místech Brit Scott Nicholls, Hans Andersen z Dánska a Australan Leigh Adams.

Ilustrační foto.

Překvapivý vítěz minulého dílu v Kodani Andersen vyhrál základní část dnešního závodu, v níž ztratil jediný bod, i svou semifinálovou jízdu. Také ve finále odstartoval z celé čtveřice nejlépe, ve vedení ale vydržel jen jedno kolo. Pak už neodolal Crumpovu drtivému ataku a propadl se až na třetí místo.

Úřadující vicemistr světa Crump tak vyhrál už čtvrtý závod letošního šampionátu, v obou zbývajících dojel ve finále na druhé pozici. V průběžném pořadí zůstal druhý se stále se zvětšující ztrátou Američan Greg Hancock, jemuž se v Lonigu opět nepovedlo postoupit ze semifinále.

Další závod desetidílného seriálu mistrovství světa se uskuteční 12. srpna ve Švédsku, dva týdny nato se plochodrážní elita sejde v Praze na Markétě.