Rubriky:

Motocykly

Freestyle motokrosař Podmol vstoupil do ME čtvrtým místem v Mnichově

22. dubna 2018 15:30 - Mnichov

Freestyle motokrosař Libor Podmol obsadil čtvrté místo v úvodním závodě mistrovství Evropy v Mnichově. Z vítězství se radoval domácí Luc Ackermann, jenž opět předvedl dvojité salto. Druhý byl Francouz Remi Bizouard, třetí skončil Španěl Maikel Melero. Druhý Čech na startu Petr Pilát byl šestý.

 

Night of the Jumps

Na výkonu Podmola se podle jeho slov podepsala absence větší přípravy. "Naposledy jsem trénoval před závodem v Krakově, což je skoro měsíc. Byl jsem totiž na dvou chirurgických zákrocích a odletěl jsem k moři si trochu odfrknout. S výsledkem jsem proto spokojený," uvedl Podmol, který před rokem kontinentální šampionát ovládl.

V Mnichově česká jednička a bývalý mistr světa odjezdil závod ve "volnějším" tempu. Nepředvedl ani svůj nejtěžší trik Votl, tedy otočku ve vzduchu.

"Necítil jsem se na něj. Jízda, kterou jsem předvedl, mě sice bavila, ale neodpovídala levelu obtížnosti, který předvádím v posledních dvou letech. Někdy prostě není správné atakovat své limity," doplnil loňský vicemistr světa. "Navíc prioritou je pro mě mistrovství světa, kde se držím po prvních čtyřech závodech celkově třetí," řekl Podmol.

Mistrovství Evropy bude pokračovat 5. května v Mannheimu.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly