Rubriky:

Ostatní

Stíhací jízdy mám rád, těší se Lacko na Slovensko

4. července 2019 20:44 - Praha

Prožívá hodně bouřlivý začátek sezony. Jako na houpačce se musí cítit po skončení úvodních dvou podniků ME tahačů v Misanu a na Hungaroringu tým Buggyra Racing, který v případě Adama Lacka vsadil na revoluční speciál VK50. Po senzačním vítězství v Misanu totiž přišlo maďarské vystřízlivění. Již o víkendu je na řadě závod na Slovensku.

Buggyra media

Nasazení nového speciálu provází léčba dětských nemocí. Manažer týmu Jan Kalivoda, který v důsledku zranění sleduje závodění z vedra domova, se ovšem v souvislosti s dosavadním průběhem šampionátu příliš neztotožňuje s termínem vystřízlivění.

„Z praxe vím, že ještě předtím, než někdo vystřízliví, musí projít stavem opilosti a vyrovnat se s kocovinou. Nic takového se přes nečekaně příznivý výsledek v Misanu nekonalo," poukazuje manažer.

Adam Lacko na trati.

Buggyra media

Zároveň připomíná, že vývoj takřka zázračného speciálu, se kterým dvojice Bösiger - Vršecký drtila v sezonách 2007 - 2009 zbytek Evropy, trval tři roky. „Po Misanu a Hungaroringu víme, že pokud VK50 funguje alespoň z 90 % podle našich představ, vyhráváme. A to je pro nás v této chvíli nejdůležitější. S dětskými nemocemi se počítalo, pracujeme na jejich odstranění. Nemáme sebemenší důvod nevěřit Davidovi s Robinem, podle kterých má auto vítězný potenciál," zdůrazňuje Kalivoda.

Podle něj není i přes aktuálně šesté místo Adama Lacka sebemenší důvod k znepokojení. „Adamovo umístění sice neodpovídá našim i jeho představám, ale ke sportu patří vedle výher také méně úspěšné momenty. Věřím, že se na Slovensku začneme postupně vracet tam, kam patříme."

Trable jsou snadno řešitelné

Prakticky totožný názor zastává i Lacko. Navíc k nevalnému výsledku na Hungaroringu přispěly především problémy s speedlimiterem, po kterých následovala sobotní diskvalifikace. „Pokud si dobře pamatuji, obtíže spojené s opakovaným překročením rychlosti jsem řešil naposled tuším v roce 2005 na Nürburgringu. Naštěstí se jedná o trable z kategorie snadno řešitelných. Nebo si to alespoň myslím," říká průběžně šestý muž šampionátu, jehož tento stav zatím nestresuje.

„I takový Lewis Hamilton o víkendu v Rakousku prohrál. Ne, že by mě ztráta jedenačtyřiceti bodů na vedoucího Jochena Hahna těšila, na druhou stranu mám stíhací jízdy rád. A do konce šampionátu zbývá ještě strašně moc času a bodů."

Lacka ovšem čeká o víkendu okruh, na kterém v minulosti jako na jednom z mála ani jednou nevyhrál. „To je sice pravda, na Slovensku se ale jelo zatím jenom dvakrát. Nevidím důvod, proč by nemohlo platit do třetice všeho dobrého."

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní