Vršecký poprvé vyhrál v Mostě a zvýšil náskok v čele EP

MOST

Domácí jezdec David Vršecký s vozem Buggyra ovládl první část Grand Prix České republiky v závodech tahačů v Mostě a svůj náskok v čele Evropského poháru zvýšil už na 26 bodů. V kvalifikaci i pohárovém závodu za ním v sobotu vždy dojel jeho kolega z roudnické stáje Švýcar Markus Bösiger.

Už páteční volné tréninky naznačily, že Vršecký jezdí ve velké pohodě, kterou potvrdil i v sobotu. Výsledkem bylo premiérové vítězství na mosteckém okruhu, kde předtím čtyřikrát obsadil druhé místo. "Musím Davidovi pogratulovat, jel fantasticky. O výsledcích závodů rozhodl měřený trénink, já mám o čem přemýšlet," řekl po závodě loňský šampion Bösiger.

V kvalifikaci dělal švýcarský jezdec všechno pro to, aby ještě vykřesal naději na obhajobu titulu. "Když má člověk Markuse v zádech, ví, že nesmí udělat sebemenší chybičku. Na druhou stranu jsem si byl celou dobu dobře vědom toho, že Markus není jezdcem, který by se dopustil nějakého unfair zákroku," uvedl Vršecký. Za Švýcarem skončili Albacete, Hahn, Altenstrasser a Belloc.

Také v pohárovém závodu rozhodoval start, který nejlépe zvládl Vršecký. "Hodně jsem si věřil, start mi vyšel dokonale. Markus jel razantně, včas si však uvědomil, že jsem rychlejší," řekl spokojeně Vršecký, který již před sebe nikoho nepustil a na konto si připsal 30 bodů.

Další český jezdec František Vojtíšek pohárový závod nedokončil. V neděli pokračuje Grand Prix znovu kvalifikací (13:30) a hlavním pohárovým závodem (16:10).

Výsledky - sobota:
Kvalifikace (8 kol): 1. Vršecký (ČR/Buggyra) 16:28,184, 2. Bösiger (Švýc./Buggyra) -0,492, 3. Albacete (Špan/MAN) -5,028, 4. Hahn (Něm./MAN) -12,335, 5. Altenstrasser (Rak./Renault) -16,859, 6. Belloc (Fr./MAN) -23,507.
Pohárový závod (11 kol): 1. Vršecký 22:36,084, 2. Bösiger -0,715, 3. Albacete -8,429, 4. Hahn -16,878, 5. Levett (Brit./MAN) -25,658, 6. Altenstrasser -26,092.
Průběžný stav EP tahačů: 1. Vršecký 262 bodů, 2. Albacete 236, 3. Bösiger 234.