V Mostě začne mazec! Piloti potřebují vnímat, co se děje pod zadkem

14. července 2020 19:10 - Praha

Bláznivý rok. Nejdřív absolutní nečinnost a dlouhé čekání aspoň na první testy. Naopak až motory zase zaburácejí, bude následovat nahuštěný sled závodů. Virtuálních hrátek už mají piloti každopádně dost, nemohou se dočkat, až vyjedou na okruhy naostro. Stejně tak Adam Lacko, mistr Evropy v závodech tahačů z roku 2017. Na reportáž o jeho hektické sezoně, která začne na české půdě, se podívejte v přiloženém videu.

sport.cz, Buggyra Racing

Jednu výhodu překopaná termínová listina má. Sezona nezkrotných trucků má odstartovat na konci srpna domácím soutěžním víkendem v Mostě.

„Už aby všechno konečně začalo. Od loňského října jsem nezávodil, což je asi má nejdelší pauza, kterou jsem v kariéře zažil. Letos závodím třicátý rok... Už mě svrbí ruce i nohy, moc se těším," usmívá se Adam Lacko.

Ledově klidná, bez emocí. Taková je světová rekordmanka Aliyyah Koloc. Může za to i Aspergerův syndrom

sport.cz, Buggyra Racing

Postupně se zdokonaluje ve virtuální sérii, řízení u počítače ho však nenadchlo.

„Piloti potřebují vnímat auto přes svůj zadek, což u obrazovky není možné," culí se Lacko.

Více už v našem videu.

Tomáš Enge plánuje Dakar. Do buginy se zamiloval, teď už jen sehnat spolujezdce

Sport.cz

jab, dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.