Ani povodeň legendární čtyřiadvacetihodinovku ve Spa nezničila

30. července 2021 13:27 - Spa-Francorchamps

Poprvé se dvěma auty a uzdraveným Liborem Dvořáčkem. Poprvé před diváky, jako součást legendární čtyřiadvacetihodinovky a zároveň na okruhu, který jen před dvěma týdny poškodily ničivé povodně. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra startuje do výjimečného závodu seriálu Lamborghini Super Trofeo ve výjimečných podmínkách.

Buggyra

Nedávné masivní povodně, které zasáhly sever Německa i Belgii, málem legendární čtyřiadvacetihodinovku na okruhu Spa-Francorchamps zhatily, nakonec se ale světová vytrvalostní špička na start jednoho z legendárních podniků postaví. A s ní obrazně i piloti série Lamborghini Super Trofeo Europe - včetně dvou vozů týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

„Počtem startujících aut je to možná největší okruhový závod na světě. Má neuvěřitelnou atmosféru, poprvé za dva roky navíc budeme startovat před fanoušky, i když s omezením," vyjmenovává unikátní faktory závodního víkendu manažer týmu Jiří Mičánek jr. A oceňuje také, že pořadatelé dokázali dát okruh a jeho zázemí tak rychle dohromady po povodních, které poškodily i samotnou trať. „Práce, kterou organizátoři během dvou týdnů odvedli, je neuvěřitelná."

Start sezony Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Buggyra media

Tým nastoupil do závodního programu už ve čtvrtek, letos poprvé se dvěma vozy. Dvojice Formánek - Záruba je na prahu druhé poloviny sezony díky skvělým výsledkům z Paul Ricard a ze Zandvoortu na průběžném druhém místě. „Necháme tady všechno a naším cílem je umazat nějaké body, které ztrácíme na průběžné první místo ve třídě Pro-AM," shrnuje plán na páteční a sobotní závody Josef Záruba.

Voda, zmar, nakonec euforie. Formánek se Zárubou se v Zandvoortu posunuli na druhé místo

Buggyra media

Vedle dvojice Bronislav Formánek - Josef Záruba se za volant po zranění vrátil i Libor Dvořáček v kategorii LB Cup. První víkend, který po operaci kolene absolvuje, pro něj bude náročný. Kvůli dlouhodobé nemoci druhého pilota Kurta Wagnera pojede Dvořáček sám. „Je to velká výzva a už po prvním tréninku vím, že to bude náročné. Budu si muset naplánovat, jak rozložit síly a přizpůsobit taktiku i soupeřům. Ze dvou nejbližších konkurentů jede jedno auto také jen s jedním pilotem," nastínil Dvořáček.

Třetí Lamborghini v akci v Brně

Hektický závodní víkend završí tým v Brně na vrchařském závodu, který je součástí seriálu Maverick Hill Climb. Za volant se tentokrát posadí Jiří Mičánek jr., který hned po sobotním dopoledním závodu ve Spa odcestuje domů. Bude chtít navázat na skvělý výsledek z předchozího podniku závodní série - v Náměšti nad Oslavou na legendárním Zámeckém vrchu dojel před dvěma týdny na druhém místě ve své třídě.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.