Mladá závodnice se vrací na trať, kde jí v plné rychlosti explodovala pneumatika

19. srpna 2021 17:54 - Orechová Potôň

Buggyra se vrací na místo činu. Zmiňovaným místem je okruh Slovakiaring, na kterém se v květnu tým představil v rámci druhého podniku ESET Cupu. Prestižní seriál se po závodech v Poznani a Grobniku vrací znovu na Slovensko.

 

Buggyra media

Tady se to stalo... Na své první představení na Slovakiaringu hned tak nezapomene Aliyyah Kolocová, které v závodě v rychlosti 240 km/h explodovala pneumatika. „Všichni, včetně táty byli tenkrát lehce pobledlí, mně to ale nepřipadalo až tak dramatické. Najednou jsem zjistila, že auto nejede podle mých představ, takže jsem začala brzdit," vzpomíná Aliyyah s odstupem času. „Tenkrát jsem závodila na speciálu Mercedes AMG-GT3, teď pojedu na GT4. Moc se těším. Je tady moc hezky, sluníčko tak akorát, asfalt drží..."

Tým dorazil na místo konání dalšího podniku ESET Cupu v úterý večer, středa a čtvrtek se nesly ve znamení neoficiálních tréninků. Přestože Yasmeen Kolocová bude závodit na Renaltu Clio, užila si rovněž v nemalé míře i Mercedesu AMG GT- 4. „V září nám kolidují termíny, takže zatímco Aliyyah pojede závod francouzského šampionátu tahačů, budeme s Yasmeen závodit v Brně. Musím ji pochválit, na to, že s autem nemá skoro žádné zkušenosti, jede moc hezky," konstatuje David Vršecký, který bude stejně jako Aliyyah o víkendu startovat v jednom sprintu a společném vytrvalostním závodě.

Buggyra v Eset Cup Series na Slovakiaringu

Buggyra

„Na rozdíl od Clia má Mercedes řadu asistencí, Yasmeen se nemusí se bát, že probrzdí, systematicky zrychluje. Něco v té slečně je," usmívá se.

Navíc podle Vršeckého nabízí Slovakiaring možnost jezdeckého růstu. „Druhá zatáčka je sice hodně o adrenalinu, ale jinak se jedná o boží okruh, jezdec mění rytmus, v dalších zatáčkách se brzdí až za rohem. Hodně mě to baví. Nejdůležitější je, aby si holky závodní víkend hezky užily, každý kilometr se totiž počítá."

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.