Vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans vyhrála počtvrté za sebou Toyota

22. srpna 2021 16:21 - Le Mans

Slavný vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans počtvrté za sebou vyhrála Toyota. Prvního vítězství se dočkali Brit Mike Conway, Japonec Kamui Kobajaši a Argentinec José María López ve voze číslo 7, kteří byli v minulých třech letech dvakrát druzí a jednou třetí.

 

Twitter

Dlouholetí čekatelé na vítězství si dojeli pro výhru s náskokem dvou okruhů před svými týmovými kolegy, vozem číslo 8, který ovládl předchozí tři ročníky. Třetí byl Alpine A480-Gibson.

Devětaosmdesátý ročník závodu byl přesunut ze svého tradičního červnového termínu, aby mohl přivítat aspoň 50.000 diváků na tribunách, tedy zhruba dvacet procent z obvyklého počtu. Loni se v Le Mans jelo kvůli koronaviru úplně bez diváků.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený 24 Heures du Mans (@24heuresdumans)

Dominance japonské značky nebyla překvapivá. V nejvyšší kategorii prototypů, takzvaných hypercars, postavila Toyota jako jediná tovární tým. Od odchodu Audi (2016) a Porsche (2017) soupeří Japonci jen se soukromými stájemi, letos bylo navíc na startu jen pět hypercars.

V roce 2023, na výročí sto let od prvního ročníku, by se ale mělo startovní pole výrazně proměnit. Do závodu by se měly vrátit tři nejúspěšnější značky historie Porsche (19 vítězství), Audi (13) a Ferrari (9).

Vytrvalostní automobilový závod 24 hodin Le Mans:
1. Conway, Kobajaši, López (Brit., Jap., Arg./Toyota TS050 Hybrid) 371 kol
2. Buemi, Hartley, Nakadžima (Švýc., N. Zél., Jap./Toyota TS050 Hybrid) -2 kola
3. Lapierre, Negrao, Vaxiviére (Fr., Braz., Fr./Alpine A480-Gibson) -4 kola
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.