Do Česka míří světová elita! Divokou mašinu osedlal i Vémola

6. října 2021 09:45 - Slaný

Za vítězství nad Ďatelinkou se Terminátor odměnil speciálním chopperem, teď osedlal stroj úplně jiný. Karlos Vémola se totiž stal tváří závodů MS v sajdkárkrosu, které o tomto víkendu hostí Kramolín u Nepomuku. A závodní speciál si s chutí osobně vyzkoušel. Jak mu to šlo? Podívejte se na video.

Sport.cz

Původně se měl svézt jako spolujezdec. To ale odmítl a sedl za řídítka. „Rád věci řídím a ovládám, jsem vyloženě pilot," zdůvodnil šestatřicetiletý zápasník MMA své rozhodnutí.

A musel se nezvykle krotit, takhle Terminátora neznáme. Kvůli zraněné ruce.

Zápasník MMA Karlos Vémola zkouší jízdu na sajdkáře

Martin Husár

„Snažil jsem se moc neblbnout. Ta ruka mě ještě bolí a jsem, doufám, před zápasem. Asi to poslední, co bych chtěl fanouškům a Oktagonu vysvětlovat, že jsem se zranil někde blbnutím na dráze," dodal. Sajdkáry ho ale chytly. Až bude mít po zápase, chce si jízdy vyzkoušet naostro.

Nečekaně těžký soupeř na bývalém tankodromu. Přijal Pešta výzvu?

Závody MS v sajdkárkrosu se jedou tuto sobotu a neděli a zúčastní se jich přes 30 posádek. „Trať v Kramolíně je legendární. Díky vylepšování celého areálu budeme mít podmínky světového formátu, pro jezdce i diváky. Program bude nabitý," slibuje promotér Martin Beňa.

Navíc má český reprezentant blízko k titulu světového šampiona. Ondřej Čermák spolu s nizozemským jezdcem Julianem Veldmanem ztrácejí na druhé příčce pouhé čtyři body na belgicko-nizozemskou posádku Marvin Vanluchene, Robbie Bax. V rámci závodního víkendu se posádky představí celkem ve třech jízdách.

https://www.facebook.com/fimsidecarcross/videos/643170690204945/

Součástí programu bude i ME čtyřkolek, poprvé na území ČR. I čtyřkolku Karlos Vémola vyzkoušel. A počínal si na ní odvážněji než na sajdkáře. Také proto, že na ní běžně jezdí se synem. „Už jsem začínal cítit, že mě to baví a že bych moc blbnul. Takže v nejlepším jsem toho raději nechal," přiznal fighter. Doléčení zranění má přednost.

Jarmila Bastlová, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.