Vrchař Vojáček stoupá k titulu. Triumfoval i na německém kopci

30. července 2013 15:51 - Praha

Český jezdec Lukáš Vojáček s Mitsubishi Lancer EVO 8 míří k titulu mistra Evropy v závodech automobilů do vrchu. Během sedmi dnů vybojoval druhé a první místo a nejenže si upevnil vedení v kategorii A, ale v absolutním pořadí se posunul na druhou příčku.

 

archiv Lukáše Vojáčka

Po triumfu v italském Trentu se seriál přesunul do slovenské Dobšiné. Vojáček byl nejrychlejší v tréninkových jízdách a vše nasvědčovalo tomu, že si nenechá ujít páté vítězství v této sezóně.

„Bohužel jsem udělal chybu při volbě pneumatik. V první jízdě jsem skončil druhý za Jaromírem Malým a ve druhé už jsem ztrátu nedohonil. Mrzelo mě to, ale bohužel i to se v závodech automobilů do vrchu stává. O setinkách sekundy rozhodují ty nejmenší detaily. Pneumatiky jsou dost podstatná záležitost a tentokrát jsem prostě sáhl vedle,“ kála se česká vrchařská jednička.

Třetí místo nakonec obsadil další český jezdec Marek Rybníček.

Reparát v Glasbachu vyšel

Minulý víkend se jel poprvé závod evropského šampionátu v německém Glasbachu. Trať měřila 5,5 kilometrů s převýšením přibližně 260 metrů. Vojáček neponechal nic náhodě a před třiceti tisíci diváky porazil celou špičku skupiny A, navíc byl nejrychlejším vozem kategorie I ME. Nechal za sebou vynikajícího Itala Rudiho Bicciata, Marka Rybníčka i Jaromíra Malého, který předvedl parádní „hodiny“ a propadl se až na pátou pozici.

„Oproti závodům v Dobšiné, kde jsem skončil druhý, jsme tentokrát zvolili měkčí směs pneumatik, která výborně fungovala i na mírně mokré trati, což zřejmě rozhodlo,“ liboval si Vojáček, jenž si už v první jízdě vybudoval třísekundový náskok a ve druhé svoji vedoucí pozici s přehledem udržel.

Pátý triumf v seriálu mu tak vynesl nejen bodový náskok ve skupině A, ale i druhou příčku v celkové kvalifikaci. Seriál pokračuje za čtrnáct dní na proslulém francouzském kopci Mont Dore.

kft, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.