Vrchař Vojáček stoupá k titulu. Triumfoval i na německém kopci

30. července 2013 15:51 - Praha

Český jezdec Lukáš Vojáček s Mitsubishi Lancer EVO 8 míří k titulu mistra Evropy v závodech automobilů do vrchu. Během sedmi dnů vybojoval druhé a první místo a nejenže si upevnil vedení v kategorii A, ale v absolutním pořadí se posunul na druhou příčku.

 

archiv Lukáše Vojáčka

Po triumfu v italském Trentu se seriál přesunul do slovenské Dobšiné. Vojáček byl nejrychlejší v tréninkových jízdách a vše nasvědčovalo tomu, že si nenechá ujít páté vítězství v této sezóně.

„Bohužel jsem udělal chybu při volbě pneumatik. V první jízdě jsem skončil druhý za Jaromírem Malým a ve druhé už jsem ztrátu nedohonil. Mrzelo mě to, ale bohužel i to se v závodech automobilů do vrchu stává. O setinkách sekundy rozhodují ty nejmenší detaily. Pneumatiky jsou dost podstatná záležitost a tentokrát jsem prostě sáhl vedle,“ kála se česká vrchařská jednička.

Třetí místo nakonec obsadil další český jezdec Marek Rybníček.

Reparát v Glasbachu vyšel

Minulý víkend se jel poprvé závod evropského šampionátu v německém Glasbachu. Trať měřila 5,5 kilometrů s převýšením přibližně 260 metrů. Vojáček neponechal nic náhodě a před třiceti tisíci diváky porazil celou špičku skupiny A, navíc byl nejrychlejším vozem kategorie I ME. Nechal za sebou vynikajícího Itala Rudiho Bicciata, Marka Rybníčka i Jaromíra Malého, který předvedl parádní „hodiny“ a propadl se až na pátou pozici.

„Oproti závodům v Dobšiné, kde jsem skončil druhý, jsme tentokrát zvolili měkčí směs pneumatik, která výborně fungovala i na mírně mokré trati, což zřejmě rozhodlo,“ liboval si Vojáček, jenž si už v první jízdě vybudoval třísekundový náskok a ve druhé svoji vedoucí pozici s přehledem udržel.

Pátý triumf v seriálu mu tak vynesl nejen bodový náskok ve skupině A, ale i druhou příčku v celkové kvalifikaci. Seriál pokračuje za čtrnáct dní na proslulém francouzském kopci Mont Dore.

kft, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: