Živě

Španělští jezdci Salom a Viňales přestupují do Moto2

12. září 2013 11:55 - Misano

Španělští motocykloví jezdci Luis Salom a Maverick Viňales budou od příští sezóny jezdit v mistrovství světa ve třídě Moto2. Před víkendovou Velkou cenou San Marina v Misanu podepsali dvouletou smlouvu s týmem Tuenti HP 40, jejímž šéfem je dvojnásobný mistr světa Alfonso Pons.

Salom i Viňales v této sezóně svádějí boj o titul každý v jiné stáji v nižší Moto3; dvaadvacetiletý Salom vede pořadí s náskokem 26 bodů na osmnáctiletého Viňalese, který je druhý. Salom z jedenácti dosavadních závodů vyhrál šest a v Misanu bude usilovat o třetí triumf za sebou, jen jednou přitom chyběl na stupních vítězů. Viňales má na kontě dvě výhry a mimo pódium se ocitl poprvé v sezóně v předchozím závodě v Británii, kde dojel čtvrtý.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.