Rubriky:

Ostatní

Britský pilot Edwards zemřel při testování v Austrálii

15. října 2013 12:38 - Brisbane

Britský automobilový závodník Sean Edwards zemřel při havárii v Austrálii, kde se zúčastnil soukromé testovací jízdy. Šestadvacetiletý syn bývalého pilota F1 Guye Edwardse byl na závodišti Queensland Raceway jen jako spolujezdec.

Podle informací australských médií si okruh nedaleko Brisbane pronajala skupina lidí a jezdila na něm s vozem Porsche 996. Auto ale narazilo do bariéry a začalo hořet. Místní záchranáři už Edwardsovi nemohli pomoci, dvacetiletý řidič, kterému prý Edwards dělal instruktora, skončil s vážnými zraněními v nemocnici.

Edwards vedl jeden závod před koncem sezóny pořadí jezdců v seriálu Porsche Supercup, v němž triumfoval na okruzích v Katalánsku, Monaku a na Hungaroringu. Účastnil se i vytrvalostních závodů, v květnu vyhrál se svým týmem čtyřiadvacetihodinový závod na Nürburgringu.

Před nedávnem se představil i na stříbrném plátně. Ve filmu z prostředí formule 1 Rush (Rivalové) si zahrál svého otce Guye, jenž pomáhal vytáhnout Nikiho Laudu z jeho hořícího ferrari po nehodě na Nürburgringu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní