Rubriky:

Ostatní

Na Nürburgringu úřadovala smrt, při automobilových závodech zemřel divák

28. března 2015 16:40 - Nürburgring

Při nehodě v automobilovém závodě na německém okruhu Nürburgring v sobotu zahynul divák a několik dalších bylo zraněno. K neštěstí došlo podle pořadatelů poté, co jeden z vozů vyjel z trati, přelétl svodidla i bezpečnostní plot a v prostoru pro diváky skončil na střeše.

Nehoda se stala v úvodním dílu seriálu vytrvalostních otevřených závodů VLN v místě zvaném Flugplatz na starém okruhu Nordschleife. Divák přes okamžitý zásah záchranky zemřel v lékařském centru Nürburgringu.

Třiadvacetiletý britský jezdec vozu Nissan Jann Mardenborough podle svého týmu vyvázl bez vážnější újmy, preventivně byl ale převezen do nemocnice. Závod byl okamžitě přerušen a posléze ukončen. Okolnosti případu vyšetřuje policie.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.