Rubriky:

Ostatní

Ohnivé peklo v NASCAR! Kráska oválů vyvázla bez zranění, kolega dopadl hůř

15. května 2017 12:44 - Kansas City/Praha

Při tom momentu tuhla krev v žilách. Sobotní závod zámořské série NASCAR v Kansasu okořenila zběsilá havárie tří vozů, které v jeden moment pohltila obří ohnivá koule. Danica Patricková a Joey Logano z děsivého karambolu vyvázli bez zranění, Aric Almirola utrpěl zlomeninu obratle.

Video již není dostupné

sntv

Karambol způsobila osmašedesát kol před cílem závada brzd na Loganově voze, který ve smyku smetl do bariéry Patrickovou. Auto pětatřicetileté krásky amerických oválů začalo bezprostředně po srážce hořet a zezadu se navíc přiřítil Almirola, který vůbec neměl šanci zabránit kolizi s oběma vraky před sebou.

Museli odstřihnout střechu

Trojice zmuchlaných vozů se na chvíli zcela skryla v plamenech, oheň ale rychle zmizel. Patricková z nepojízdného auta vystoupila sama a po prohlídce v medicentru na okruhu byla z rukou lékařů propuštěna. Podobně dopadl i Logano. „Najednou se stalo něco vpravo vpředu a auto přestalo poslouchat. Snažil jsem se situaci zachránit, ale v rychlosti 344 km/h toho moc nevymyslíte," komentoval karambol Logano.

V mnohem horší situaci se ocitl Almirola, který po letu vzduchem zůstal s nepojízdným autem u bariéry. Třiatřicetiletý závodník sice bezprostředně po havárii vyrazil ochrannou síť ve dveřích řidiče, aby ukázal, že je při vědomí, z vozu se ale vlastními silami dostat nemohl. Záchranáři nakonec museli jeho autu odstřihnout střechu a vytáhnout ho vrchem.

Na nosítkách pak Almirola putoval rovnou do vrtulníku a poté do univerzitní nemocnice v Kansas City, kde mu lékaři diagnostikovali kompresní zlomeninu pátého hrudního obratle. V neděli ráno byl jezdec propuštěn a absolvoval převoz domů do Severní Karolíny. „Je mobilní a další postup bude konzultovat s lékaři v Charlotte," uvedl v prohlášení Almirolův tým.

Frustrace Patrickové roste

Patricková byla sice ráda, že havárii přestála bez vážnějších potíží, ovál v Kansasu ale opouštěla hodně rozladěná. Z letošních čtyř závodů totiž nedokončila už třetí a v zámoří zesilují spekulace o tom, že by se po letošní sezóně mohla s prestižním seriálem rozloučit.

„Pokaždé, když se snažím dělat maximum, tak se stane nějaká pitomost. Jsem z toho hotová. Nechápu, proč mám tolik smůly," lamentovala.

pn, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní