Rubriky:

Ostatní

Vršecký s Lackem obsadili první řadu, Kolomý odstartuje ze druhé

9. září 2017 18:12 - Kanton

Na vyslance týmu Buggyra Racing čekájí v neděli v přístavním městě Kanton závěrečné závody čínského šampionátu tahačů. David Vršecký si v sobotní kvalifikaci vybojoval nejrychlejším časem start z poleposition. Vedle něj se na startu do první nedělní jízdy postaví druhý muž celkového pořadí Adam Lacko, ze druhé řady pak odstartuje Martin Kolomý.

 

Buggyra media

Obhájce čínského titulu Vršecký byl v sobotní kvalifikaci nejrychlejší. Věří v ovládnutí pódiových umístění jezdci Buggyry. „Na poslední závodní víkend jsme rozebrali a dali znovu dohromady skoro celé auto, nicméně se to vyplatilo a vyhráli jsme oba sobotní tréninky. Kvalifikace byla také velmi úspěšná, když skvěle zajel Adam a také Kolomajz. Věřím, že v neděli bychom se mohli potkat všichni tři na bedně," komentuje kvalifikaci David Vršecký.

Suverénní lídr evropského šampionátu tahačů Adam Lacko skončil s minimálním rozestupem za Vršeckým a do závodu bude startovat po jeho boku. „Myslím, že sobota dopadla výborně. Dostal jsem se hned na druhé místo za Davida, asi jen o čtyři nebo pět desítek. Bylo to hodně vyrovnané a uvidíme, jak dopadne závod," konstatoval Lacko.

Vítěz čínského truckového šampionátu z roku 2015 Martin Kolomý si v sobotní kvalifikaci zajistil start ze druhé řady. „Ještě jsem si na tahač zvykal a lehce s ním bojoval, ale na to, že jsem v něm dva roky neseděl, tak jsem zajel jen s minimálním odstupem na podium. Věřím, že v neděli se ještě zlepším a budu klukům zatápět," těší se Kolomý.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.