Peterhansel nakonec na Dakaru nebude mít za spolujezdce manželku

22. prosince 2019 17:52 - Paříž

Rekordman v počtu triumfů Stéphane Peterhansel se nedočká na Rallye Dakar vysněného společného startu s manželkou. Andrea Péterhanselová měla třináctinásobnému šampionovi poprvé ve slavném závodě dělat navigátora, ale účast v Saúdské Arábii musela ze zdravotních důvodů zrušit.

 

Mchphoto.cz

Manželé Peterhanselovi letos vyhráli Světový pohár FIA v dálkových rallye, ale už při listopadové generálce na Dakar na Rallye Rijád startoval s francouzskou legendou v roli spolujezdce Portugalec Paulo Fiuza. Peterhanselová podle serveru speedweek.com těsně před startem neprošla běžnou zdravotní prohlídkou a týmový lékař ji do závodu nepustil. Podrobila se pak dalším vyšetřením a analýzám, ale nadále je v neschopnosti a přednost opět dostane Fiuza.

"Čekali a doufali jsme prakticky do poslední minuty, ale Andrea bohužel nemůže nastoupit. Měli se Stéphanem skvělou sezonu a v Saúdské Arábii by určitě jeli úplně vpředu, ale zdraví má přednost. Jsme si ale jistí, že i Paulo odvede dobou práci," řekl šéf Peterhanselova týmu X-raid Sven Quandt. Rallye začne 5. ledna.

Sedm zlomenin, dva litry krve v zádech, utržená kůže. Drsný motorkář kulhá, ale zase jezdí

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.