První ztráta ještě před startem! Kolomého speciál šel při karambolu přes střechu

2. ledna 2020 11:40 - Džidda
(Aktualizováno: 2. ledna 2020 13:57)

Slavný závod ještě ani nezačal, a česká výprava již hlásí ztrátu první posádky. Padá účast Martina Kolomého na Rallye Dakar. Český pilot měl při tréninku se svým navigátorem Jiřím Strossem nehodu, při které šel jejich závodní speciál přes střechu. Posádka je v pořádku, přesto míří na kontrolu a pozorování do nemocnice. Vůz se ale nestihne opravit a posádka se tak ve slavném závodě nepředstaví.

 

twitter

Takhle si začátek nového roku rozhodně nepředstavoval. Vždyť Martin Kolomý se před odletem nechal slyšet, že se na Dakar těší jako děti na večerníček...

Šestatřicetiletý závodník patří mezi nejzkušenější české jezdce, kteří měli na na Rallye Dakar startovat. Letošní ročník slavného závodu měl být pro Kolomého specifický. Doposud totiž startoval v kategorii kamionů, tentokrát se však měl představit s automobilem Ford. Kolomý měl usednout do druhého vozu týmu Martina Prokopa, aby kryl záda české jedničce. Z toho ale nakonec nic nebude.

https://www.facebook.com/MartinProkopOfficial/posts/2453764228063284

Ještě před startem totiž nastala velká komplikace. Ve čtvrtek 2. ledna měli účastníci Dakaru možnost naposledy otestovat svoji techniku před startem 42. ročníku. Toho využil i tým MP-Sports Martina Prokopa, který společně s týmovým kolegou od časného rána proháněl svůj Ford Raptor RS Cross Country v dunách asi 50 kilometrů na sever od Džiddy.

"Martin Kolomý se svým navigátorem Martinem Strossem měli bohužel během tohoto testu nehodu, při které šel jejich závodní speciál přes střechu. Posádka je v pořádku, přesto míří na kontrolu a pozorování do nemocnice. Jejich účast v soutěži je v této chvíli nejistá, další informace přineseme co nejdříve," hlásil tým v tiskové zprávě.

Reagoval, jak je zvyklý z kamionu, líčí Prokop, proč po drastickém saltu přišel o parťáka

Později agentura ČTK zveřejnila informaci, že se Martin Kolomý slavného závodu nezúčastní, protože tým nestihne vůz opravit.

https://www.facebook.com/MartinProkopOfficial/posts/2454006418039065

Vítěz dvou dakarských etap byl v minulých letech členem týmu Buggyra Racing, s kterým se nerozešel úplně v dobrém. I proto musel dlouho čekat, než vyřešil svou budoucnost. Až do konce října měl totiž s týmem smlouvu.

Martin Prokop při vážné nehodě na Marocké rallye značně poničil speciál ford, hlavně se však zranil jeho spolujezdec Jan Tománek.

facebook Martina Prokopa

Na podzim měl při Marocké rallye vážnou nehodu také Martin Prokop. Pro Dakar tedy nachystal úplně nové auto, zraněného navigátora Jana Tománka však musel nahradit Viktor Chytka.

Prasklý obratel! Přemýšlejí, co se mnou, vzkazuje Kolomý

Macíka čeká Dakar ve znamení novinek, které má ale rád

dos, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.