Rubriky:

Rallye

Šel jsi na rypák, viď? Otrlý Brabec zmizel, pak vtipkoval s Alonsem

9. ledna 2020 17:23 - Háil

Letos už si užil své. Sedm zlomenin, dva litry krve v zádech, utržená kůže... Zranění z přípravy v Tunisku už tak otrlého motorkáře Jana Brabce dostatečně vyškolilo pro záludnosti Rallye Dakar v Saúdské Arábii. Motocyklista týmu Big Shock Racing dokončil 5. etapu na 50. místě, v celkovém hodnocení mu patří 38. příčka.

 

Big Shock Racing

Během čtvrteční etapy vyděsil fanoušky, když při pádu vyřadil z provozu přístroj pro online sledování na trati. Všichni si oddechli až poté, co se český jezdec znenadání zjevil v cíli. I když potlučený a s rozbitým ochranným štítem.

Jan Brabec pokračuje odvážně dál, snaží se jen šetřit operované koleno.

Hlava se pořád ještě rovná, přiznává půl roku po těžkém pádu motorkář Jan Brabec a chystá se na Dakar

Sport.cz, Big Shock Racing/Martin Zemánek

Celkové umístění českého jezdce je ovlivněno středeční 41minutovou penalizací za neprojetý kontrolní bod poté, co mu přestaly fungovat navigační přístroje. Ve čtvrtek pak zmizel z online trackingu. Naštěstí se ukázalo, že po pádu, při kterém si rozbil také ochranné sklo na svém motocyklu, přišlo k úhoně i zařízení, které sleduje jeho pohyb po trati. Proto se během závodu neobjevoval na jednotlivých kontrolních bodech.

Pád rovnou do šutrů

„Asi na 90. kilometru jsem šel na rypák. Ne moc, ale zase do šutrů. Takže jsem přestal vysílat, protože jsem si utrhal kabely od antén. Trochu mě bolí rameno. Ale snad nic vážného," popisuje Brabec vývoj dramatické etapy.

Masakr v dunách! Kdyby neprodávali ropu, mohli by prodávat kámen...

„Ale sranda byla, že když jsem zastavil na křižovatce na přejezdu s rozmláceným předkem vedle Alonsa s Comou, volali na mě: Ty jsi šel na držku, viď? Potvrdil jsem jim to a Coma povídá: To já poznám," směje se v cíli Brabec.

dos, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.