Živě

Ouředníček opravuje poničený ford, chce na Dakaru pokračovat

11. ledna 2020 14:22 - Rijád

Automobilový jezdec Tomáš Ouředníček se se svým týmem snaží udělat vše proto, aby v sobotním volném dnu opravil v pátek výrazně poničený ford a v neděli se opět postavil na start Rallye Dakar. Pomáhají mu i mechanici z týmu Nizozemce Martina van den Brinka, jehož kamion se s Ouředníčkem v závěru 6. etapy střetl s zničil mu přední část vozu.

 

Martin Blažek/Ultimate Dakar Racing , ČTK

"Martin van den Brink je náš kamarád, kterého známe dlouho. V roce 2017 vyhrál Maroko Desert challenge v kamionech a my tehdy vyhráli v autech. Jsme na společné lodi a hrozně ho to mrzí. Byl za námi, aby se nám omluvil, a jeho lidi pracují s námi na autě. Po počátečním stresu jsme se rozhodli, že zkusíme pokračovat," uvedl Ouředníček na týmovém facebooku.

Zkušený pilot, který startuje na svém sedmém Dakaru, totiž v pátek s pomocí místních obyvatel a poté i jednoho z kamionů dokončil etapu. I když se ztrátou více než čtyř hodin. "Byl jsem rozhodnutý, že je to konec, ale David (Křípal - navigátor) mě přemluvil," řekl Ouředníček. "Dokázali jsme po nehodě dostat auto zpět na kola, projeli jsme všechny kontrolní body a dojeli jsme do cíle na 61. pozici, což není vůbec špatné s ohledem na to, co se stalo," podotkl Křípal.

https://www.facebook.com/TomasDKR/videos/634753857092509/

Opravit vůz Ford Raptor ale nebude jednoduché. "Škody jsou velké. Prasklá vana na motoru, prasklé držáky motoru, rám dostal opravdu velkou ránu. Jsme šťastní, že to schytalo jen auto a nestalo se nic horšího," oddechl si Ouředníček.

Posádka týmu Ultimate Dakar racing po nehodě klesla z průběžného 25. místa na 43. "Budeme se snažit zůstat v závodě a dokončit rallye, i když víme, že super výsledek se nám bohužel vzdálil," řekl Ouředníček a poděkoval společně s Křípalem za podporu, kterou od fanoušků v posledních hodinách dostávají.

Dakar 2020: Jaká je délka trasy a etap a jak historicky váleli Češi?

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.