Rubriky:

Rallye

Divoké kotrmelce, zlomený strom. Šampion i navigátor vyvázli v Monte Carlu bez zranění

24. ledna 2020 12:18 - Monte Carlo
(Aktualizováno: 24. ledna 2020 17:59)

Úřadující mistr světa Ott Tänak z Estonska havaroval ve čtvrté rychlostní zkoušce na Rallye Monte Carlo a jeho premiéra v továrním týmu Hyundai úspěchem neskončí. Dvaatřicetiletý pilot skončil se speciálem i20 Coupe WRC ve vysoké rychlosti mimo trať a výrazně jej poškodil. Posádka se při nehodě nezranila.

Video již není dostupné

sntv

Tänak odjel ze čtvrté erzety 9,2 km, když náhle ztratil kontrolu nad vozem, který se dostal pravou stranou mimo silnici. Estonská posádka se zřítila ze srázu pod silnici a její vůz se zastavil až po sérii kotrmelců. Z vraku nicméně Tänak a jeho navigátor Martin Järveoja vylezli bez cizí pomoci a následné lékařské vyšetření neodhalilo ani u jednoho vážnější zranění.

Oba závodníci ale preventivně zůstanou přes noc v nemocnici na pozorování. "Mechanici převezli vůz zpět do servisní zóny, posádka ale v soutěži nebude pokračovat. Její pobyt v nemocnici je součástí rutinní procedury, zdraví je na prvním místě," uvedl tým Hyundai v tiskové zprávě.

Po druhé etapě úvodního závodu šampionátu se dostal do čela Francouz Sébastien Ogier, který může rallye v Monackém knížectví vyhrát posedmé za sebou. V poslední zkoušce sesadil šestinásobný mistr světa z prvního místa dalšího pilota Toyoty Elfyna Evanse, Brit ale ztrácí jen 1,2 sekundy. Třetí je s odstupem dalších pěti vteřin Thierry Neuville z Belgie.

"Odpoledne jsme změnili nastavení a bylo to lepší," pochvaloval si Ogier. "Bylo tam víc bláta, než jsme čekali. Asi jsme něco měli udělat trochu jinak, ale celkově to není špatné," prohlásil Evans. Jezdce o víkendu čeká ještě osm rychlostních zkoušek.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) 1:43:31,5
2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -1,2
3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -6,4
4. Loeb, Elena (Fr., Mon./Hyundai i20) -1:06,9
5. Lappi, Ferm (Fin./Ford Fiesta) -1:57,2
6. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -2:19,2

Neuville ukončil francouzskou nadvládu na Rallye Monte Carlo

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye