Živě

Motocyklová hvězda Rossi se chystá na třetí start v rallyeovém MS

31. října 2008 17:37 - SAPPORO

Motocyklová hvězda Valentino Rossi se chystá na další soutěžní start v mistrovství světa v rallye. Jak v pátek oznámil mluvčí populárního italského jezdce, osminásobný světový šampion bude při závěrečné Britské rallye na začátku prosince řídit Ford Focus.

Rossi už do světového šampionátu v automobilových soutěžích zasáhl dvakrát. Premiéru si odbyl v roce 2002 právě ve Walesu a řídil tehdy Peugeot 206, ale nedokončil ani program prvního dne. Před dvěma lety startoval za volantem Subaru Impreza v Rallye Nový Zéland, kde obsadil se soukromým vozem jedenácté místo.

Na startu tehdy byl se svým tradičním číslem 46, které bude mít i tentokrát. V rámci přípravy Rossi absolvuje ještě v listopadu jednu menší rallye v Itálii.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.