Rubriky:

Rallye

Automobilka Suzuki už nebude jezdit rallyeové MS

15. prosince 2008 11:22 - TOKIO

Japonská automobilka Suzuki v pondělí oznámila, že se nezúčastní příští sezóny mistrovství světa v automobilových soutěžích. Důvodem je pokles prodeje způsobený globální finanční krizí. Zpráva přišla pouze deset dní poté, co se jiná japonská značka Honda odhlásila ze seriálu formule jedna.

 

www.pavel-valousek.com

"Abychom zajistili do budoucna náš vývoj, společnost se rozhodla zaměřit pouze na nové technologie a systém výroby. Výsledkem toho je přerušení aktivit v rallye od roku 2009," píše se v prohlášení automobilky.

Suzuki se poprvé ve světových soutěžích objevila v roce 2002 v juniorském šampionátu, v uplynulé sezóně měla v hlavní soutěži dvě posádky s vozy WRC. Celkově skončila v hodnocení značek na pátém místě ze šesti.

"Suzuki bude nadále podporovat zákazníky, kteří se účastní juniorského seriálu MS s vozy Swift Super 1600, a dále se bude účastnit závodů jako Swift Cup," uvedli představitelé japonské značky ke svým sportovním aktivitám.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.