Rubriky:

Rallye

VIDEO: Pilot při argentinské rallye srazil koně, ten letěl devět metrů vzduchem

18. srpna 2009 15:58 - RIO NEGRO

Neuvěřitelná situace se přihodila automobilovému závodníkovi Federiku Villagrovi při rallye v Argentině. Řidiči vběhlo během jedné z etap u města General Roca několik koní přímo před auto. Villagra doslova sestřelil jednoho z nich a zvíře podle britského deníku Daily Telegraph, který informaci přinesl, letělo vzduchem přes devět metrů.

 

DyN-Prensa Rally Argentina, Reuters

Villagra se svým spolujezdcem právě projeli levotočivou zatáčku, když se před jejich vozem Mitsubishi objevili tři splašení koně. Do jednoho z nich narazili v obrovské rychlosti. Zvíře náraz vymrštil do vzduchu, kterým prý letělo přes devět metrů.

Kůň při nárazu rozbil přední sklo závodního vozu a Villagra musel dlouho hledat ztracenou stabilitu automobilu. V nepřehledné situaci se objevili ještě další dva koně, kteří se však do srážky nezapletli. I díky tomu se pilotovi, ani jeho navigátorovi nic nestalo a z celé situace vyvázli bez zranění. Kůň na místě zemřel.

„Zaskočilo mě, že se na trati objevili nějací koně. Při srážce nám rozbil přední sklo a letěl vzduchem,“ popisoval celou situaci Villagra s tím, že zvíře dopadlo za jeho automobilem. Zopakoval také, že on i jeho společník měli štěstí v neštěstí, když z nehody vyvázli bez zranění.

Podle expertů nebyl tento případ v Argentině ničím výjimečným. Volně žijící koně v provincii Río Negro na severu Patagonie prý ohrožují průběh automobilových soutěží velmi často.

oc, Sport.cz, Novinky

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye