Rubriky:

Rallye

Räikkönen už má smlouvu v rallye, bude jezdit za Citroën

4. prosince 2009 09:17 - LONDÝN

Bývalý mistr světa formule 1 Fin Kimi Räikkönen podepsal roční kontrakt s juniorským týmem Citroënu, za který bude jezdit světový šampionát v rallye. Oznámili to zástupci francouzského týmu s tím, že třicetiletý jezdec absolvuje kromě Rallye Nový Zéland všechny podniky mistrovství světa.

 

Toru Hanai, Reuters

"Je to nová a velmi vzrušující výzva. V tuto chvíli máme roční smlouvu a uvidíme, jak to bude dál," uvedl předloňský mistr světa F1, kterého po letošní sezoně propustilo Ferrari. Do rallyeového šampionátu pomohl slavnému Finovi jeden z jeho osobních sponzorů Red Bull, jenž je zároveň hlavním partnerem stáje Citroën.

Po jeho boku se jako spolujezdec usadí zkušený krajan Kaj Lindström, jenž navigoval v letech 2002 a 2003 čtyřnásobného mistra světa Tommiho Mäkinena.

Velký fanoušek rallye Räikkönen mění sportovní disciplínu kvůli tomu, že se mu nepodařilo najít odpovídající angažmá v F1 poté, co skončil ve Ferrari. Letos se už v MS v rallye představil doma ve Finsku, kde zajížděl navzdory problémům s motorem svého Fiatu Punto slušné časy. Než musel odstoupit kvůli nehodě, patřilo mu 15. místo v absolutním pořadí.

Juniorský tým Citroënu využívá vozy C4 stejně jako první tovární tým, v jehož barvách se letos stal Francouz Sébastien Loeb pošesté za sebou mistrem světa. V šampionátu absolvovala "juniorka" letos první sezonu a skončila na čtvrtém místě. Za tým jezdili například Rus Jevgenij Novikov, Conrad Rautenbach ze Zimbabwe či Francouz Sébastien Ogier, který má tvořit s Räikkönenem stabilní dvojici pro rok 2010.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye