Rubriky:

Rallye

Pilot Zapletal čeká na "jipce" v Santiagu na převoz do Česka

11. ledna 2010 13:51 - BUENOS AIRES

Zraněný český účastník Rallye Dakar Miroslav Zapletal leží po páteční operaci prasklého obratle na jednotce intenzivní péče v Santiagu de Chile a podle informací chilských lékařů by měl být do deseti dnů schopen převozu do České republiky ve speciálním ochranném krunýři.

 

Jan Handrejch, Právo

Zapletalův navigátor Tomáš Ouředníček na internetových stránkách týmu OffroadSport.cz uvedl, že pilot nemá po úspěšném zákroku, který provedl lékař chilské prezidentky Michelle Bacheletové, žádné neurologické potíže.

"Hůře se mu dýchá, ale to je prý následek nárazu a brzy se to spraví," tlumočil Ouředníček informace, které získal po návštěvě pacienta v rozhovoru s ošetřujícím lékařem na moderní klinice. "Personál kliniky se o něj vzorně stará. Vyrobili mu i seznam důležitých vět (česko-španělských), aby mohl komunikovat," doplnil Ouředníček.

Zapletal havaroval ve čtvrtek na 309. kilometru šesté etapy. Při nehodě urazil přední kolo svého mitsubishi, zničil nápravu a sám se vážně zranil. Jeho navigátor byl po vyšetření naražených zad a chiropraktické masáži z nemocnice propuštěn.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye