Rubriky:

Rallye

Freestyle motokrosař Podmol uspěl na své první dálkové rallye

29. srpna 2020 19:37 - Veria

Bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol úspěšně absolvoval první vytrvalostní rallye v kariéře. V Řecku dnes obsadil třetí místo v závodě, který byl součástí mistrovství Evropy v cross country rallye. Podmol, jenž se chystá na lednový start na slavné Rallye Dakar, nestačil jen na vítězného Macieka Giemzu z Polska a parťáka v týmu Orion Moto Racing Group Milana Engela.

 

Alessio Corradini

"Jsem nadšený. Zjistil jsem, že špička Evropy jede v tempu, které bych časem zvládl. U rallye jezdců jsem si vydobyl respekt," řekl Podmol po absolvování sedmidenní soutěže, v níž se dvakrát prosadil na stupně vítězů a jednou se radoval z prvenství v etapě. Za nejrychlejším Giemzou zaostal celkově o 1:24 hodiny. Engla dělilo od vítězství osmnáct minut.

"Věděl jsem, že navigace během jízdy mě baví, je to pro mě taková stolní hra pro velké kluky. Jen jsem si myslel, že budu mnohem pomalejší než třeba Milan Engel. Ale já nikdy nebyl v trénincích dobrý, nechtěl jsem v nich riskovat," uvedl Podmol, který se patrně stal prvním freestyle motokrosařem s medailovým úspěchem v dálkových soutěžích.

Fantastický Podmol vyhrál etapu Řecké rallye! Připadám si jako v počítačové hře, směje se

"Bylo skvělé uspět v tomto prostředí. Přeci jen jsem závodil proti chlapům, kteří vypadají jako hory," dodal.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye