Portugalský jezdec Faria přišel na Dakaru o prvenství v etapě

8. ledna 2011 10:11 - ARICA

Portugalský motocyklista Ruben Faria přišel kvůli dodatečné penalizaci o prvenství v páteční šesté etapě Rallye Dakar. To si tak připsal jeho krajan Helder Rodrigues.

 

Jacky Naegelen, Reuters

Faria podle informace pořadatelů soutěže nedodržel povinnou čtvrthodinovou přestávku při tankování a ze stanice odjel už po pěti minutách. Rozdíl, který činil přesně 9:47 minuty, mu byl přičten k dosaženému času, což pro něj ve výsledcích etapy znamenalo propad na sedmé místo.

Mezi kamióny dojel Vlastimil Vildman s liazem na 16. pozici, na vítězného Aleše Lopraise ztratil téměř tři a půl hodiny. Celkově je sedmnáctý. Automobilů je zatím ve výsledkové listině 49, české posádky však mezi nimi chybějí.

Po zásahu elektrickým proudem zemřeli dva dělníci, kteří se v Chile podíleli na organizaci závodu. Po čtvrteční nehodě v dunách u Iquique utrpěl vážná zranění hlavy a hrudníku jeden z diváků, který nerespektoval vymezenou bezpečnostní zónu. Jeho život je podle pořadatelů v ohrožení.

V sobotu mají účastníci rallye volný den.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.