Živě

Monte Carlo v MS chybělo, vítá návrat slavné rallye Loeb

12. ledna 2012 10:26 - MONTE CARLO

Již příští týden bude odstartován nový ročník mistrovství světa v automobilových soutěžích a prvním závodem bude po čtyřleté přestávce opět Rallye Monte Carlo. Král světové rallye posledních let Sébastien Loeb návrat slavné soutěže do kalendáře šampionátu uvítal a přijal s nadšením.

 

Toby Melville, Reuters

"Samozřejmě, vždy jsem měl Monte Carlo rád. Jede se ve Francii a má velmi dobrou atmosféru. Je to mytická rallye a je pěkné, že se vrací zpět. Když se nejezdila, byl jsem trochu zklamaný," uvedl Loeb pro server wrc.com. "Navíc pro mého spolujezdce Daniela (Elenu) je to domácí rallye, takže i on je velmi šťastný," dodal tovární jezdec Citroënu.

Osminásobný světový šampión závod v monackém království vyhrál pětkrát a nejrychlejší byl i v roce 2008, kdy se v Monte Carlu jelo naposledy v rámce MS. V následujících letech byl závod zařazen do seriálu Intercontinental Rallye Challenge.

Při návratu do elitního šampionátu odstartuje Rallye Monte Carlo netradičně už ve středu 18. ledna, vítěz jubilejního 80. ročníku bude znám v neděli.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.