Dakar zasáhla smrt. Francouz Cherpin při převozu do vlasti podlehl zraněním

15. ledna 2021 09:13 - Džidda
(Aktualizováno: 15. ledna 2021 09:43)

Slavná Rallye Dakar si vyžádala další oběť! Francouzský motocyklový jezdec Pierre Cherpin podlehl zraněním hlavy, která utrpěl v 7. etapě. Pořadatelé slavné soutěže oznámili, že dvaapadesátiletý závodník zemřel při leteckém převozu do vlasti. Zpráva o úmrtí amatérského účastníka zastihla aktéry v průběhu závěrečné etapy 43. ročníku.

Twitter @FormulaRaceIT

"Během transferu záchranářským letadlem z Džiddy do Francie Pierre Charpin zemřel v důsledku zranění, která utrpěl 10. ledna při pádu v 7. etapě z Háilu do Sakaky," uvedli organizátoři v prohlášení.

Po nedělní vážné nehodě byl Cherpin vrtulníkem přepraven do nemocnice v Sakace, kde se podrobil neurologické operaci a byl uveden do umělého spánku. Při havárii ve vysoké rychlosti si také zlomil žebra a poranil plíce.

Cherpin startoval na Rallye Dakar počtvrté po letech 2009, 2012 a 2015 a opět v kategorii bez asistence. Závod dvakrát dokončil a jeho ambicí nebylo vítězství. V době nehody se mezi motocyklovými jezdci pohyboval v osmé desítce pořadí. "Nejedu vyhrát nebo stát na stupních vítězů, jedu zažít dobrodružství a objevovat krajiny, které bych bez Dakaru nikdy nemohl spatřit," stojí v jeho profilu na webu pořadatelů.

1996 - Laurent Guéguen (Francie).
Poznámka: Picquot i Straver podlehli zraněním z rallye až po převozu do rodné země, Cherpin během převozu.

Počet obětí z řad přímých účastníků slavné rallye za dobu jejího konání stoupl na 27. Loňský ročník se stal osudným motocyklovým jezdcům Paulu Goncalvesovi z Portugalska a Edwinu Straverovi z Nizozemska.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.