Dakar zasáhla smrt. Francouz Cherpin při převozu do vlasti podlehl zraněním

Džidda

Slavná Rallye Dakar si vyžádala další oběť! Francouzský motocyklový jezdec Pierre Cherpin podlehl zraněním hlavy, která utrpěl v 7. etapě. Pořadatelé slavné soutěže oznámili, že dvaapadesátiletý závodník zemřel při leteckém převozu do vlasti. Zpráva o úmrtí amatérského účastníka zastihla aktéry v průběhu závěrečné etapy 43. ročníku.

Francouzský motocyklista Pierre Cherpin na snimku ze soutěže.

"Během transferu záchranářským letadlem z Džiddy do Francie Pierre Charpin zemřel v důsledku zranění, která utrpěl 10. ledna při pádu v 7. etapě z Háilu do Sakaky," uvedli organizátoři v prohlášení.

Po nedělní vážné nehodě byl Cherpin vrtulníkem přepraven do nemocnice v Sakace, kde se podrobil neurologické operaci a byl uveden do umělého spánku. Při havárii ve vysoké rychlosti si také zlomil žebra a poranil plíce.

Cherpin startoval na Rallye Dakar počtvrté po letech 2009, 2012 a 2015 a opět v kategorii bez asistence. Závod dvakrát dokončil a jeho ambicí nebylo vítězství. V době nehody se mezi motocyklovými jezdci pohyboval v osmé desítce pořadí. "Nejedu vyhrát nebo stát na stupních vítězů, jedu zažít dobrodružství a objevovat krajiny, které bych bez Dakaru nikdy nemohl spatřit," stojí v jeho profilu na webu pořadatelů.