Valaška by se měla jet na konci března, pořadatelé mají výjimku

10. března 2021 11:03 - Valašské Meziříčí

Úvodní závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích Valašská rallye by se měla uskutečnit podle plánu 27. a 28. března. Organizátoři dostali od ministerstva zdravotnictví nutnou výjimku a mohou tak podnik, který je i součástí European rallye Trophy, pořádat. Akce se podle očekávání uskuteční bez diváků a všichni startující i další členové týmů musí před začátkem předložit aktuální negativní PCR test na nemoc covid-19.

 

Zdeněk Sluka, Právo

"Je mi jasné, že tyto testy budou určitou komplikací časovou i finanční pro nás pořadatele i pro účastníky. Ale věřím, že při účasti týmu v počtu šesti osob je částka přibližně devět tisíc korun pro posádky akceptovatelná," uvedl předseda organizačního výboru 39. KOWAX Valašské rallye ValMez Jaromír Tomaštík v tiskové zprávě.

Stejně jako na dalších sportovních akcích nemusí test předkládat osoby, které nemoc prodělaly v předešlých 90 dnech a nemají klinické příznaky onemocnění. V centru rallye (servisní zóně) musí podle nařízení ministerstva všechny osoby nosit ochranu dýchacích cest, respirátor minimálně třídy FFP2 nebo KN95.

Enge sice nedojel, ale ve zdraví přežil… Arabskou rallye poznamenala smrt

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.