Spolupráce Loeba s Elenou po 23 letech v motorsportu skončí

17. března 2021 20:17 - Paříž

Jedno z nejdelších partnerství ve světě motorsportu po této sezoně skončí. Francouzský rekordman v počtu titulů v rallye Sébastien Loeb oznámil, že po 23 letech v šampionátu už nebude pokračovat jeho spolupráce s navigátorem Danielem Elenou.

 

MCHphoto.cz

"Nebylo to jednoduché, ale došli jsme k rozhodnutí, že by bylo dobré zkusit něco jiného," napsal sedmačtyřicetiletý Loeb k rozchodu s o rok starším spolujezdcem na instagramu. Společně už nepojedou ani příští ročník Rallye Dakar, další spolupráce v budoucnu ale není vyloučena.

Loeb a Elena jsou neúspěšnější dvojicí v historii rallyeového šampionátu. Rekordních devět titulů v elitní kategorii WRC získali společně v Citroënu, od roku 2020 startují jen na vybraných podnicích. Naposledy se představili na lednové Rallye Dakar, kvůli technickým problémům ale nedojeli.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.