Safari rallye při jejím návratu do MS ovládl lídr seriálu Ogier

Nairobi

Francouz Sébastien Ogier s toyotou vyhrál keňskou Safari rallye, která se do mistrovství světa vrátila po 19 letech, a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu. Sedminásobný světový šampion zvítězil počtvrté v sezoně a připsal si 53. triumf v kariéře.

Francouz Sébastien Ogier s toyotou vyhrál keňskou Safari rallye

Náročnou africkou soutěž ovládl Ogier s náskokem téměř 22 sekund před stájovým kolegou Japoncem Takamotem Kacutou. Třetí skončil předloňský mistr světa Estonec Ott Tänak s hyundaiem, který ztratil přes minutu.

Do poslední etapy šel v roli lídra Belgičan Thierry Neuville, ale v dnešní první rychlostní zkoušce poškodil nápravu svého hyundaie a musel odstoupit. Do čela se dostal Kacuta, kterého hned po dalším měřeném úseku vystřídal na prvním místě Ogier a vedení již udržel.

Světovému šampionátu vévodí už o 34 bodů před další jezdcem Toyoty Britem Elfynem Evansem, který skončil desátý a získal jen čtyři body.

Jediný Čech na startu Martin Prokop odstoupil v pátek po havárii v šesté rychlostní zkoušce. Navigátor Zdeněk Jůrka má po nehodě zlomený obratel a je hospitalizovaný na klinice v Nairobi.