Živě

Kopecký vyhrál podeváté Rallye Bohemia

11. července 2021 14:19 - Mladá Boleslva

Automobilový jezdec Jan Kopecký zvítězil podeváté v Rallye Bohemia a upevnil si vedení v mistrovství České republiky. Člen továrního týmu Škoda vyhrál o minutu a osm vteřin před Dominikem Stříteským, třetí byl Jan Černý. Dosavadní hlavní pronásledovatel Kopeckého v šampionátu Filip Mareš skončil čtvrtý.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Pro nás vyšla Bohemka skvěle. A pro tým skvělá zpráva, že máme double, protože Dominik se ukázal jako velký talent českého rallysportu. Rychlostní zkoušky tady známe, jsou fakt moc pěkné a jsem rád i za nové úseky. Třeba Klášter byl náročný a hodně rychlý, kdyby tam pršelo, bylo by to místy až moc. Bohemka byla nádherná a pochopitelně mám velkou radost z vítězství," uvedl na oficiálních stránkách soutěže Kopecký.

Ten vykročil za třetím letošním triumfem v mistrovství republiky už v sobotní 1. etapě, na jejímž konci si vytvořil v čele takřka půlminutový náskok. Výrazně mu pomohlo i odstoupení hlavního rivala Václava Pecha. Úřadující šampion a obhájce loňského vítězství Pech měl před šestou rychlostní zkouškou náskok osm sekund, ale doplatil na technické potíže svého fordu a kvůli potížím s převodovkou musel vzdát. Nedokončil již druhý podnik v sezoně.

Jan Kopecký a Jan Hloušek na rychlostní zkoušce Rallye Bohemia.

Radek Petrášek, ČTK

Po jeho odstoupení Kopeckému, který tradiční soutěž jel i s tovární podporou Škody, nestálo nic v cestě za triumfem. Od té doby vyhrál zbývajících deset rychlostních zkoušek (11 celkově) a po devátém triumfu v Rallye Bohemia v kariéře se výrazně přiblížil osmému domácímu titulu. Tím by vyrovnal v historickém žebříčku právě Pecha.

"Startovali jsme za Škoda Motorsport a myslím si, že oslava 120. výročí se povedla naprosto parádně. Splnil se mi velký sen, protože jsme vyhráli moji domácí soutěž, takže jsem fakt nadšený," řekl Kopeckého navigátor Jan Hloušek.

Povedený závod odjel i jednadvacetiletý Stříteský, který se po sobotním třetím místě posunul ještě o příčku výš. "Je to dvěma slovy naprostá paráda. Dneska všechno klapalo, chytli jsme krásné tempo a začali bojovat s Honzou Černým. Po defektu k nám spadl ještě Filip, takže to byl nakonec souboj ve třech a je super, že jsme z toho vyšli jako nejlepší. Jsem šťastný, že jsem se továrnímu týmu Škoda Motorsport mohl za tuhle úžasnou nabídku odvděčit druhým místem, obzvlášť v roce stodvacátého výročí týmu," prozradil Stříteský.

Mareš doplatil na defekt v jedenácté rychlostní zkoušce a po ztrátě 38 vteřin se propadl z druhého místa na čtvrté. Přestože až do konce sváděl boj s třetím Černým, nakonec jej předstihnout nedokázal. Devětadvacetiletý závodník tak skončil poprvé v sezoně bez stupňů vítězů. Pětici nejlepších uzavřel Bolivijec Marco Bulacia, jenž při svém debutu na českých tratích poskočil během dneška o dvě příčky vzhůru.

Další díl mistrovství ČR Barum Rallye ve Zlíně se uskuteční od 27. do 29. srpna.

Rallye Bohemia, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.
1. Kopecký, Hloušek 1:27:15,1
2. Stříteský, Hovorka -1:08,4
3. Černý, Černohorský -1:21,4
4. Mareš, Bucha -1:29,7
5. Bulacia, Der Ohannesian (Bol., Arg./všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:56,8
6. Cvrček, Prokorát (Škoda Fabia R5) -2:53,1
Průběžné pořadí Sonax MČR:
1. Kopecký 218 bodů
2. Mareš 167
3. Černý 139
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.