Živě

Valoušek se chystá na švédský start juniorského šampionátu

27. ledna 2006 21:11 - OTROKOVICE

Juniorský světový šampionát v automobilových soutěžích bude zahájen přesně za týden na zasněžených tratích ve Švédsku. Na startu 55. ročníku Švédské rallye nebude chybět ani posádka Pavel Valoušek - Pierangelo Scalvini s vozem Suzuki Swift S1600.

 

www.pavel-valousek.com

Juniorské mistrovství v letošním roce neodstartovalo tradiční Rallye Monte Carlo, jako zahajovací podnik byla premiérově vybrána Švédská rallye. Do severského státu s devíti milióny obyvatel zavítá juniorské mistrovství vůbec poprvé v historii.

I proto je před zahájením seznamovacích jízd pro juniorské jezdce přichystána lekce jízdy na sněhu od legendárního švédského pilota z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Anderse Kullänga. Možnosti přihlásit se na tuto akci zatím využili pouze tři jezdci, kromě Jense Möldera a Patricka Sandella je mezi přihlášenými i Valoušek.

Na premiéru nevzpomíná rád

Ten se na švédské soutěži představí poprvé v barvách továrního týmu Suzuki Sport Europe. Severskou soutěž absolvuje se zbrusu novým exemplářem Suzuki Swift S1600 nejmodernější specifikace.

"S autem se poprvé svezu až v neděli, kdy máme naplánované důkladné testování. Už se nemůžu dočkat," prozradil Valoušek před sobotním odletem do švédského Karlstadu.

Pro mladého otrokovického jezdce to však nebude první start na Švédské rally, i když na svou tři roky starou epizodní účast nemá příliš dobré vzpomínky.

"Startovali jsme s Mitsubishi Lancer Evo VII od italské stáje Top Run. Bohužel nás postihly technické problémy. Motor neměl výkon a první rychlostní zkoušku jsme projeli jen pomalu na blinkry. Hned na následném přejezdu jsme ale museli vůz definitivně odstavit. V té době ještě neexistovalo pravidlo super rally, takže jsme museli odstoupit," vzpomíná Valoušek.

Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.