Na Rallye Šumava začal nejrychleji Vojtěch

KLATOVY

Liberecký jezdec Štěpán Vojtěch s vozem Peugeot 206 WRC vyhrál první rychlostní zkoušku 41. ročníku Rallye Šumava, která je třetím podnikem mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích. Do nejstarší české soutěže byla letos poprvé zařazena takzvaná supererzeta, která byla situována na tradičním okruhu Činov na okraji Klatov.

Štěoán Vojtěch s Peuegotem 206 WRC

Na rozdíl od předchozích let se tato trať nejela třikrát, ale pětkrát. Podle očekávání se v čele usadily dva nejsilnější vozy startovního pole, když za druhým Vojtěchem zaostal o více než dvacet sekund Karel Trněný se Škodou Octavia WRC.

Nejrychlejším jezdcem v kategorii produkčních vozů byl Němec Hermann Gassner s Mitsubishi Lancer Evo VII. Z českých závodníků této skupiny zajel nejlepší čas obhájce domácího titulu Václav Pech, jenž na rozdíl od předchozích let nejede se speciálem WRC, ale s Mitsubishi Lancer EVO VIII. Celkově je pátý.

S produkčním automobilem startuje také legenda českých rallye Emil Triner, jenž je s produkčním Subaru Impreza Sti po první zkoušce na 12. místě.

V soutěži pokračuje 86 z původně 87 přihlášených. Účastníky čeká v sobotu v okolí Strakonic a Prachatic dvanáct rychlostních zkoušek v celkové délce 133,42 kilometru.

Výsledky po první rychlostní zkoušce:
1. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) 10:39,0, 2. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) -22,1, 3. Gassner, Tanhäuserová (Něm./Mitsubishi Lancer Evo VII) -24,6, 4. Baumschlager, Ettel (Rak./Mitsubishi Lancer Evo VIII) -28,1, 5. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer Evo VIII) -32,3, 6. Mörtl, Schwarz (Rak./Subaru Impreza Sti) -35,4, 7. Valoušek Scalvini (Suzuki Ignis S1600) -37,6, 8. Červenka, Volf (Mitsubishi Lancer Evo VIII) -38,7, 9. Arazim, Gál (Mitsubishi Lancer Evo VIII) -38,8, 10. Wolff, Pöschl (Rak./Mitsubishi Lancer Evo VIII) -39,5.