Dakar ho vyčerpal, a to ho ještě ani nejel. Freestyle motokrosař Podmol má smělý plán

11. ledna 2017 21:37 - Praha

Libor Podmol se letos vydal na Dakar na pár dnů jen jako pozorovatel. Vrátil se úplně vyčerpaný. Od úmyslu zkusit si příští rok slavnou rallye jako jezdec ho to ale neodradilo. Rozhodnutí, jestli se tak opravdu stane, padne v březnu. „Do té doby musím sehnat dobrý tým, dobrou motorku, pořádný balík peněz a počítat se sedmi až osmiměsíční přípravou,“ říká. Jaké poznatky si z letošního Dakaru přivezl, se dozvíte v následujícím videu.

Sport.cz

Pokud se mu všechno potřebné sehnat nepodaří, dakarský plán o rok až dva odloží. „Ale doufám, že to vyjde," přeje si.

To, že si na rallye jezdci hrábnou až na dno sil, věděl, na Dakaru ale zjistil, že možná ještě těžší to mají mechanici. „Vstával jsem s mechaniky ve 3:30 ráno a pomáhal jsem jim stavět stany, pak jsme povzbuzovali jezdce, všechno sbalili, jeli asi 700 km, pak jsme znova stavěli a tak dále. Dalo mi to hodně zabrat," vysvětluje Podmol.

Teď ale musí na Dakar na chvíli zapomenout a opět se soustředit na svoji hlavní disciplínu - freestyle motokros. Čeká ho exhibice v Německu a po ní příprava na první závody MS, které na konci ledna hostí Basilej.

Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.