Krumlovskou rallye vyhrál podle předpokladů favorizovaný Vojtěch

Očekávaným vítězstvím Štěpána Vojtěcha skončila Rallye Český Krumlov. Liberecký pilot, který na jihu Čech obhajoval prvenství z loňského roku, porazil druhého Václava Pecha téměř o pět minut. Vojtěch tak potvrdil roli favorita a zároveň využil toho, že disponoval jednoznačně nejkvalitnějším vozem ve startovním poli - Peugeotem 206 WRC.

Štěpán Vojtěch.

Vzhledem k tomu, že vozy kategorie A8 nemohou bodovat do průběžného pořadí seriálu, získal nejvíce bodů druhý Pech, jenž jako vítěz předešlé Rallye Tatry získal maximální počet už podruhé za sebou. Třetí místo ve čtyřiatřicátém ročníku českokrumlovské soutěže obsadil Rakušan Achim Mörtl, lídr průběžného pořadí šampionátu.

Vojtěch vyhrál na jedné ze svých oblíbených rallye všech dvanáct rychlostních zkoušek, takže neustále zvyšoval svůj náskok na své pronásledovatele vedené Pechem. "Zatímco pátek byl hodně těžký díky deštivému počasí, dnes to bylo hlavně o správné volbě pneumatik. Zejména dopoledne byla trať místy mokrá, místy osychala a někde byla suchá. My jsme ale zvolili správně," uvedl Vojtěch v rozhovoru se spolupracovníkem ČTK.

Dramatický boj o čtvrté místo

Úřadující český šampion Pech obsadil druhé místo, ale i tak mohl být maximálně spokojený. Připsal si totiž dalších třicet bodů a na vedoucího Mörtla už ztrácí jen osm. "Pro náš souboj byl klíčový hlavně pátek, kdy jsem si vybudoval na Mörtla náskok. Dnes jsem věděl, že pokud neudělám chybu, nebo nebudu mít nějaké problémy, druhé místo udržím," řekl Pech, který rakouského konkurenta porazil o více než minutu.

Nejdramatičtějším soubojem krumlovské rallye byl duel Karla Trojana a Miroslava Jandíka o čtvrté místo v absolutním pořadí. To pro sebe nakonec získal díky o osm vteřin lepšímu času v poslední erzetě Trojan.

Český šampionát bude pokračovat pátým dílem, kterým bude Rallye Bohemia, v polovině července. Na startu bude opět i Vojtěch, který by však měl jet již se svým momentálně zdravotně indisponovaným spolujezdcem Michalem Ernstem. Toho v okolí Krumlova zastoupil Štěpán Palivec.

Neoficiální výsledky:
1. Š. Vojtěch, Š. Palivec (Peugeot 206 WRC) 1:52:33,7, 2. V. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) -4:47,2, 3. Mörtl, S. Schwarz (Rak./Subaru Impreza Sti) -6:00,9, 4. Trojan, Řihák (Mitsubishi Lancer EVO VII) -7:01,1, 5. Jandík, Chrastecký (Mitsubishi Lancer EVO VII) -7:02,7, 6. Arazim, Gál (Mitsubishi Lancer EVO IX) -7:22,4.