Kopecký dál kraluje české rallye, vyhrál i na Šumavě

Vítězná série továrního jezdce Škody Jana Kopeckého na domácích tratích pokračovala i na Rallye Šumava Klatovy. Úřadující šampion ovládl druhý díl mistrovství republiky s náskokem 47 sekund před Václavem Pechem, třetí skončil Jan Černý. Kopecký si tak připsal v domácím mistrovství třináctou výhru za sebou.

Rallye ŠumavaVideo: Škoda Motorsport

Pětatřicetiletý jezdec vyhrál Rallye Šumava stylem start - cíl. Do vedení se dostal hned v první páteční rychlostní zkoušce a první místo už neopustil. Nezastavila jej ani patnáctisekundová penalizace, trestné sekundy navíc dostali i Pech s Černým.

Zatímco o výhře Kopeckého v 52. ročníku soutěže nebylo pochyb, o druhé místo se bojovalo. V pátek na tom byl lépe Černý, v sobotu jej ale Pech i díky třem nejrychlejším časům v erzetách předstihl. V cíli oba jezdce dělilo 25 sekund.

Šampionát bude pokračovat třetím dílem 19. a 20. května, kdy se pojede Rallye Český Krumlov.

Rallye Šumava Klatovy, druhý závod seriálu TrueCam mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:19:34,5