Rubriky:

Rallye

Nor Mikkelsen pojede závěr rallyového MS za Hyundai

5. září 2017 21:53 - Alzenau

Norský pilot Andreas Mikkelsen absolvuje závěrečné tři díly mistrovství světa v rallye ve voze Hyundai. Vedení továrního týmu oznámilo, že osmadvacetiletý rodák z Osla odjede v jeho barvách následující soutěže ve Španělsku, Británii a Austrálii.

 

skoda-auto.com

V nejbližší Katalánské rallye 5. až 8. října Mikkelsen nahradí Novozélanďana Haydena Paddona, poté by měl vystřídat Španěla Daniho Sorda. Vedení týmu sáhlo ke změnám po nepovedených soutěžích ve Finsku a Německu, po nichž Hyundai v hodnocení značek ztrácí na konkurenční M-Sport 64 bodů.

Mikkelsen přišel o stálé angažmá ve WRC na konci minulého roku, kdy náhle ukončil působení v rallyovém MS Volkswagen. Tři letošní soutěže absolvoval ve voze Škoda Fabia a třikrát jel s citroënem C3, v němž se blýsknul druhým místem v srpnové Německé rallye.

Jako jezdec továrního Volkswagenu byl Mikkelsen v uplynulých třech sezonách pokaždé třetí v MS. Na kontě má tři vítězné rallye a 21 umístění na stupních vítězů.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.