Citroën potvrdil návrat do MS v rallye, s Loebem a Sordem

5. září 2006 22:46 - PAŘÍŽ

Automobilka Citroën v úterý potvrdila avizovaný návrat do mistrovství světa v rallye s továrním týmem, a to v hvězdné francouzsko-španělské sestavě Sébastien Loeb, Dani Sordó. Oficiálně to v úterý v Paříži oznámil výkonný ředitel francouzské společnosti Claude Satinet. Úřadující mistr světa Loeb a třetí muž aktuálního pořadí Sordó budou v příští sezóně řídit Citroën C4.

 

Citroën

Tovární tým se v této sezóně šampionátu neúčastní, startu se vzdal kvůli rozpočtovým úsporám v oblasti svých sportovních aktivit po loňském roce, v němž vyhrál díky Loebovi podruhé za sebou titul i Pohár konstruktérů. Francouzský pilot letos míří ke svému třetímu celkovému prvenství jako jezdec soukromého belgického týmu Kronos Citroën a s modelem Xsara.

"Časy Xsary jsou pomalu pryč a u nás v Citroënu teď každý počítá s tím, že nastane jedinečná éra 'céčtyřky'," uvedl sportovní ředitel Citroënu Guy Frequelin.

Loňský juniorský mistr světa s modelem C2 Sordó letos rovněž jezdí za Kronos a tovární tým Citroënu jej angažoval jako stájovou dvojku. V této sezóně dojel třiadvacetiletý pilot už dvakrát druhý a dvakrát třetí, v celkovém pořadí je před ním vedle Loeba už jen finský pilot Fordu Marcus Grönholm.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: