Rubriky:

Ostatní

Byl to extrém, na ledě jsem únavou zakopával, přiznal Slovák Tatar

4. května 2015 08:17 - Ostrava

S Detroitem se neprobojovali do druhého kola Stanley Cupu, nasedli proto do letadla a zamířili do Ostravy. Prakticky ihned po příletu oblékli Tomášové Jurčo a Tatar reprezentační dres a zapojili se do nedělního utkání proti Bělorusku (2:1 po prodloužení). „V závěru už jsem tahal nohy a párkrát o ně i zakopl,“ popisoval starší z detroitských útočníků Tatar.

 

Petr Sznapka, ČTK

V sobotu jste přiletěli ze zámoří a na druhý den jste už hráli. Stačili jste se vůbec připravit?

Čekal jsem, že to bude těžké, ale toto byl opravdu extrém. V závěru jsem už tahal nohy a párkrát i zakopl. Na konci toho všeho ale vidím výhru, takže jsem spokojený. Bělorusové bojovali, byli velmi nepříjemní. Kdybychom dali gól dříve, bylo by to možná jednodušší, ale soupeř byl velmi houževnatý. Nebylo to vůbec snadné. Dokonce jsme prohrávali, ale podporovali jsme se na střídačce a věřili, že vyrovnáme.

Bělorusové hráli hodně fyzicky, dohrávali vás u mantinelu. Byl i to důvod, že jste se tak dlouho nedokázali střelecky prosadit?

Mají ten systém, který hrají, celkem dobře promyšlený. Na jejich hře byl hodně patrný kanadský rukopis jejich nového trenéra Dave Lewise. Před vlastní brankou byli hodně důrazní, nedovolili nám dorážet střely. Slovenský hokej na tento styl hry není úplně ideální. Ale díky bohu, Andrej Mezsároš dal dva krásné góly a zvládli jsme to.

Po dvou zápasech máte čtyři body. Nejen slovenští fanoušci, kterých je v Ostravě spoustu, čekali více.

Možná ano, ale porážíme ty soupeře, které porážet máme. A je jedno, jestli to bude v prodloužení, na nájezdy nebo v normálním čase. Potom přijdou další soupeři, na které se budeme muset soustředit.

Trenér vás dal dohromady s Tomášem Jurčem a Markem Viedenským. Jak se vám hrálo?

Musím se Markovi omluvit, asi jsme mu s Tomášem dnes moc nepomohli. Ten první zápas byl opravdu těžký. Teprve jsme přiletěli, v když k tomu přidám ten obrovský led v Ostravě... Věřím ale, že příště už to bude o mnoho lepší.

Podruhé jste na turnaji prohrávali, je pozitivní, že jste to i napodruhé zvládli?

Ano, že jsme to dokázali zápasy otočit, je oproti minulým šampionátům příjemná změna. Stávalo se nám, že když jsme inkasovali jako první, tak jsme polevili a už nám to nešlo. Tento tým vypadá mentálně velmi dobře. Když budeme tahat za jeden provaz, tak to půjde.

V úterý vás čeká Slovinsko, co od nich čekáte? Zatím nezískali ani bod.

To sice ne, ale viděl jsem jejich první utkání na turnaji proti Bělorusku (2:4) a hráli velmi dobře. V dnešní době lehkého soupeře na mistrovství světa nenajdete. Oddychneme si, nabereme síly. Je tady pár nových kluků, tak se trochu více sehrajeme a půjdeme naproti další výhře.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..